Ana sayfa Gündem Whatshapp Görüntülü Görüşme Nasıl Kaydedilir?

Whatshapp Görüntülü Görüşme Nasıl Kaydedilir?

189 views
0

Tüm Dünya’da görüntülü ve mesajlaşma uygulaması olarak en çok kullanılan Whatshapp bizlere bir çok yenilikler ile sürekli karşımıza çıkıyor. Günlük hayatımızda sürekli kullanır hale geldiğimiz bu uygulama ile yaptığımız görüntülü görüşmeyi zaman içerisinde kaydetmek isteyebiliriz. Bu aşamada arayış içerisine girenler için Whatshapp görüntülü görüşme kayıt hususunu açıklamak istedik.

Whatshapp Konuşma Kaydı

Sosyal medyayı en son demine kadar her aşamada kullanır hale geldik ki artık kişiler de bu aşamada özellikle mesajlaşma uygulaması olarak kullandığı whatshapp üzerinden hareket ediyor. Sağladığı kolaylıklar ile en çok tercih edilen uygulama olarak karşımıza çıkan bu uygulama görüntülü görüşme imkanını internet sayesinde bizlere sağlıyor. Bu aşamada da yapılan görüşmenin kayıt altına alınıp alınamayacağı da merak konusu oldu. İstediğiniz zaman görüntülü görüşme yapabileceğiniz gündemdeki yerini koruyan whatshapp uygulamasında sağ üst bölümde bulunan kamera kısmına tıklayarak bizlere hizmet veriyor.

Whatshapp Görüntülü Konuşma Kaydedilir mi?

Farklı nedeniniz olabilir fakat çok sevdiğiniz birisiye yapacağınız görüşmeyi de sonradan izleyebilmek için kayıt altına almak isteyebilirsiniz. Bizlere başta mesajlaşmak, fotoğraf ve video göndermek ve görüntülü görüşme imkanı veren bu uygulama ile yapacağınız konuşmalar kayıt altına alınamıyor. Uygulama kendisi bu imkanı vermiyor ancak başka uygulamalar ile kaydetmeniz mümkün. Birden fazla bulabileceğiniz bu uygulamayı Google Play’den telefonunuza kurmanız gerekiyor.Özellikle Whatshapp uygulaması için programlanmasa da yaptığınız sesli görüşmelerin kaydı için Apowersoft Ekran Kaydedici kullanılabilir. Google’nin kendi içerisinde de bazı andorid uygulamaları sizlerin ekran görüntüsü almasına olanak veriyor. Bu sayede sizde yaptığınız tüm işlemlerin kaydını alabiliyorsunuz. Bunlardan bir tanesi de whatshapp görüntülü konuşma kaydetme olarak sıralanabilir.

Whatshapp Görüntülü Görüşme Nasıl Kayıt Edilir?

Android telefonunuza kuracağınız Apowersoft Ekran Kaydediciyi açın. Daha sonra arayacağınız kişiyi seçin ve görüntülü arama başlattığınız zaman indirmiş olduğunuz bu uygulama kayıt altına almaya başlar. Konuşma bittiğinde ise daha sonra bu uygulamaya girin ve kapatın. Bu şekilde yaptığınız tüm görüşmeleri sesli ve görüntülü olarak telefonunuza kayıt altına almış olursunuz.

Yaşam süresince kendisini güncelleyerek yeni uygulamaları ile karşımıza çıkan Whatshapp vazgeçemediğimiz bir uygulama. Burada görüntülü görüşme de sonradan eklenen bir özellik olarak karşımıza çıkmıştı. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde kendi bünyesinde de görüşmeleri kaydetmemize olanak verecek bir özellik ile aramızda büyüyerek devam edebilir.


Önceki makaleL Tipi Ceza Evinde Kimler Yatar? Nasıl Bir Yer?
Sonraki makaleNude Ne Demek? Nude İstemek Suç mu?
Kamu Yönetimi, Büro Yönetimi ve Asistanlığı ile Fotoğraf ve Sinema okuyan yazar Turan AY profesyonel fotoğrafçılığın yanında 18 yıldır yazarlık yapmaktadır. Bir çok kurum ve kuruluştan almış olduğu seminerler ile sertifikaları mevcut. Özellikle finans sektöründe finansal sorunlar açısından yaptığı araştırmaları ön plana çıkmıştır. Halen Anadolu Üniversitesi İş Güvenliği ve Uzmanlığı ile Atatürk Üniversitesi Gazetecilik ve Yeni Medya bölümünde eğitim görmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here