Ana sayfa Gündem Milli Eğitim Bakanı Selçuk Eğitime 30 Nisan’a kadar ara

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Eğitime 30 Nisan’a kadar ara

497 views
0

Yeni tep koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz hafta önlem amacıyla eğitime ara verilmişti. Bugün toplanan bilim kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı toplantısında yeni arar alındı ve eğitimin okullarda 30 Nisan’a kadar durdurulmasına karar verildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alına Covid-19 yeni tip koronavirüs can almaya ve yayılmaya hızla devam ediyor. Dünyada birçok ülke önlemlerini ardı ardına açıklarken Türkiye’de virüsün yayılmaması için önlemlerini almaya devam ediyor.

EĞİTİM 30 NİSAN’DA BAŞLAYACAK

Geçtiğimiz hafta virüsün yayılmasını önlemek amacıyla okullara bir hafta ara verilmiş, bir hafta da uzaktan eğitim yoluna gidilmişti. Bugün olağanüstü toplanan bilim kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu toplantı sonrasında eğitimin 30 Nisan’a kadar uzatan eğitim yoluyla çocukların evden eğitimlerine devam edilmesi kararı alındı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklamada tüm öğrencilerin uzaktan eğitime 30 Nisan’a kadar devam edileceği, öğrencilerin bu eğitim sürecinin telefi edileceği ve alınacak önlemlerin en kısa sürede hayata geçirileceği bilgisini verdi.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here