Ana sayfa Gündem Ersin Korkut’tan Başkent Açıklamasına Özür

Ersin Korkut’tan Başkent Açıklamasına Özür

237 views
0

Ersin Korkut sarf ettiği sözler nedeniyle özellikle sosyal medyanın gündeminde. Tik Tok videosu ile Diyarbakır için başkent ifadesi kullanan Korkut tüm kesimlerden tepki aldı. Yayınladığı videoda Seviyoruz Amedi, Başkentimiz diyen Korkut tepki sonrası açıklama yaptı.

Her Kesimden Tepki Aldı

Her kesimden aldığı tepki sonrası açıklama yapma ihtiyacı hisseden Ersin Korkut yörenin kültür merkezi olarak kullandığını belirtmiş olsa da, bir çok kesimi ikna edemedi. Tabiki başkentimiz Ankara’dır diyen Ersin Korkut üzgün olduğunu belirtti.

Tik Tok Videosunda Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’a gitmesi ile arkadaşı ile arasında geçen konuşmayı Tik Tok hesabından yayın yapan Korkut, arkadaşının kendisine Diyarbakır’ı nasıl bulduğunu sorması üzerine Başkentimiz olarak cevap veriyor. Bu videonun yayınlanmasının ardından instagram hesabından açıklama yapmak zorunda kalan Ersin Korkut; Ben Diyarbakır’ı bu yörenin bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim diye açıklasa da beklentileri elbette karşılayamadı.

Sosyal medya üzerinde Ersin Korkut aleyhine açılan bir çok konu bulunuyor. Burada özellikle Diyarbakır için sarf ettiği sözler ile eleştirilen Ersin Korkut’a arkadaşı başkan olmak ister misin diye soruyor.

Ersin Korkut’un instagram hesabından yaptığı açıklama şu şekilde; “ Ben Diyarbakır’ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım. İzmir Ege’nin kültür başkenti, merkezidir. Bunun gibi… Bu anlamda söyledim ama düşüncemi doğru ifade edemedim. Ben siyasetten anlayan bir insan değilim. Tabii ki bir başkentimiz vardır ve Ankara’dır. Çok üzgünüm. Ben Türkiye’de herkesin birlikte mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmem. Herkesten özür dilerim” ifadelerini kullandı.


Önceki makaleÜcretsiz İzin Ödeneği 1.500 TL Oluyor
Sonraki makaleKredi Kartı Aidatlarına % 20 Zam Geldi
Kamu Yönetimi, Büro Yönetimi ve Asistanlığı ile Fotoğraf ve Sinema okuyan yazar Turan AY profesyonel fotoğrafçılığın yanında 18 yıldır yazarlık yapmaktadır. Bir çok kurum ve kuruluştan almış olduğu seminerler ile sertifikaları mevcut. Özellikle finans sektöründe finansal sorunlar açısından yaptığı araştırmaları ön plana çıkmıştır. Halen Anadolu Üniversitesi İş Güvenliği ve Uzmanlığı ile Atatürk Üniversitesi Gazetecilik ve Yeni Medya bölümünde eğitim görmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here