Ana sayfa Ekonomi Halk Bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? (Kapatılır)

Halk Bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? (Kapatılır)

396 views
0

Halkbank tüketicilere ve kobiler ile esnafa Paraf kredi kartı tahsisi yapmaktadır. Bu  kartın tahsisinin yapılması kadar kapatılmasını da talep edebilirsiniz. Dijital yoldan, SMS yoluyla, banka şubesinden rahatlıkla yapabildiğiniz kredi kartı talebi sonrası kapatılması işlemini bu kadar rahat yapmanız mümkün değil. Bu aşamada karşınıza engeller çıkabilir. Yani engelden kasıt bankalar kredi kartların kapatılmasını pek istemez. Bu nedenle de her yoldan kapatma söz konusu değildir.

Paraf Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Halkbank Paraf Kredi Kartını kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken husus Halkbank Çağrı Merkezinin numaraları olan 0850 222 0 400 veya 444 0 400 ü çevirmeniz ve canlı desteğe bağlandıktan sonra kredi kartı kapatma talebinizi iletmenizdir. Dijital sekreterler ile kapatma olmadığı için canlı müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekmektedir. Bazı tüketiciler kolaylık olması açısından kayıp ve çalıntı menüsü ile canlı destek alma yoluna gitse de buradan kart kapatma işlemleri ve talepleri alınmaz. Bu nedenle canlı müşteri temsilcisine bağlanmanız biraz zaman alabilir.

Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartınızı Kapatın

Canlı desteğe bağlandıktan sonra bazı güvenlik adımlarının geçilmesi gerekecektir. Kartın kapatılmasını isteyen kişinin doğru kişi olup olmadığı bu güvenlik adımı ile gerçekleştirilir. İstenilen bilgiler değişiklik göstermesiyle birlikte bazı hususları yine kişilerin güvenliği açısından açıklamak istemedik. Ancak doğru kişiyseniz müşteri temsilcisi sizin talebinizi alıyor ve Halkbank Kredi Kartı kapatma işlemi tamamlanmış oluyor.

Borcu Olan Paraf Kredi Kartı Kapatılır mı?

Kredi kartınızın halen borcu devam ediyor olabilir. Taksitleriniz de bulunabilir. Bu aşamada kredi kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Ancak bu kapatma işlemi kartın kullanımı için geçerlidir. Yani borcunuzun devam ettiği sürece size hesap ekstresi gelir ve borç tamamen kapatıldıktan sonra bu ekstre kesimi de yapılmaz. Siz vadesi gelen taksitleri kartınıza ödemeye devam edersiniz. Yani borcu olan Halkbank Kredi Kartı kapatma imkanlarınız doğrultusunda bulunuyor.

Halk Bankasından almış olduğunu Paraf kredi kartının kapatılması talebinizi banka şubesinden yapamıyorsunuz. Bankalar bu talebi kabul etmiyor. Ancak müşteri temsilcisine bağlamanızı ister. Burada bağlantı kurmanız halinde banka yetkilisi sizlere kartınızı kapatmamamız için bazı tekliflerde de bulunabilir. Ancak siz bu düşüncenizde kararlıysanız bu aşamadan sonra Halkbank kredi kartı kapatma işlemi anlık olarak gerçekleştirilir.


Önceki makaleİcra Dosyası Kapatma Yolları (Güncel Yol)
Sonraki makaleZiraat Bankası Kredi Başvurusu
Kamu Yönetimi, Büro Yönetimi ve Asistanlığı ile Fotoğraf ve Sinema okuyan yazar Turan AY profesyonel fotoğrafçılığın yanında 18 yıldır yazarlık yapmaktadır. Bir çok kurum ve kuruluştan almış olduğu seminerler ile sertifikaları mevcut. Özellikle finans sektöründe finansal sorunlar açısından yaptığı araştırmaları ön plana çıkmıştır. Halen Anadolu Üniversitesi İş Güvenliği ve Uzmanlığı ile Atatürk Üniversitesi Gazetecilik ve Yeni Medya bölümünde eğitim görmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here