Ana sayfa Bankalar İş Bankası ATM Para Yatırma Limitleri Ne? Düşürme Yükseltme Yapılır mı?

İş Bankası ATM Para Yatırma Limitleri Ne? Düşürme Yükseltme Yapılır mı?

33 views
0

“Şubesiz Bankacılık” terimi ile birçok işlemi bankalara ait bankamatik, internet şubeleri, cep şubeleri gibi ortamlardan banka şubesine gitmeye ve sıra beklemeye gerek kalmadan birçok bankacılık işlemlerimizi halledebilir duruma geldik. Bu platformlardan havale, EFT, yatırım işlemleri, para çekme, para yatırma gibi birçok bankacılık işlemini evde, işte, tatilde anlayacağınız internet bulunan herhangi bir yerden halledebilirsiniz. Bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden halledebileceğimiz bankamatikler, internet şubesi ve cep şubeden önce hayatımıza girmiştir ve şu an para çekme ve para yatırma gibi işlemlerin dışında popülerliğini yitirmiştir.

İş Bankası Bankamatik Limiti

Para yatırma ve para çekme işlemlerinde yine de şubeden işlem yapmaktansa bankamatikler daha avantajlıdır. Bankamatik, şubelerde para yatırma ya da para çekme gibi basit bir işlem için sıra beklememiş oluruz. Bununla birlikte şubelerden yapılan EFT, eğer paranın aktarılacağı hesap aynı şubede değil ise havale, kendi şubenizin haricindeki banka şubelerinden para çekme ve para yatırma işlemlerinde birçok banka tarafından yüksek miktarda işlem ücreti alınmaktadır. Bankamatiklerden yapılan EFT, havale, para yatırma, para çekme gibi işlemlerde ise işlem ücreti alınmamaktadır. Bazı bankalar özellikle EFT işlemleri başta olmak üzere havale gibi bankacılık işlemlerinin bankamatiklerden yapılması durumunda işlem ücreti adı altında 0,50 TL gibi komik bir ücret alabilmektedir.

Para Yatırma Limitleri

İş Bankasının bankamatiklerinde para çekme limiti bulunmasına rağmen para yatırırken herhangi bir limit bulunmamaktadır. İş Bankası ATM para yatırma limiti sadece tek seferde yatırabileceğiniz banknot adedi olaraktır. İş Bankası ATM para yatırırken bir seferde en fazla 50 banknot yatırabilirsiniz. Eğer yatıracağınız para 50 banknottan fazla ise 50 banknotu bankamatiğe yatırıp bankamatiğin yatırdığınız parayı tanımlamasını bekledikten sonra çıkan erkânda işlemi onaylamadan önce “Para Ekleme” komutu ile elinizdeki diğer banknotları da yatırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here